Skip links

PROJERA SERTİFİKASI

Proje Yönetimi Eğitimi

Açık Sınıf

Kapalı Sınıf

Türkçe / İngilizce

Online / Fiziksel

5 Gün

Bu eğitim, katılımcılara Proje Yönetimi çalışma sistemine ilişkin faydaları ve gereklilikleri anlatmanın yanı sıra, organizasyon ve süreç çerçevesinde nasıl uygulanacağına dair teknikleri, bileşenleri ve gerçek hayat uygulamalarını öğrenme fırsatı sunmaktadır.

bize yazın

biz sizi arayalım

  Program/Kurs hakkında

  Bu program, proje yöneticiliği ve yönetimi konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmak isteyen katılımcılar için tasarlanmıştır. Program, proje yönetim süreçlerini, araç ve teknikleri ile standartlarını örnekler ve uygulamalarla birlikte aktarmayı amaçlamaktadır. Ayrıca uluslararası proje yöneticiliği programlarına hazırlık sağlamayı hedefler. Program, "Project Management Institute (PMI) bakış açısı ile proje yönetimi nasıl gerçekleştirilir?" sorusunun yanıtını verirken, PMI tarafından gerçekleştirilen Project Management Professional (PMP) sınavına hazırlık için örnek soru çözümleri de sunar.

  Eğitimi Alan Firmalar

  Bu programda neler öğreneceksiniz?

  Bu programda katılımcılar temel proje yönetimi kavramlarını öğrenecekler ve proje süreç gruplarını ve alt süreçlerini anlayacaklar. Ayrıca, proje yönetimi planının oluşturulmasını, proje yönetimi yürütme sürecini, izleme ve kontrol sürecini, kapanış sürecini ve proje bilgi alanları ile süreç grupları arasındaki ilişkiyi kavrayacaklar. Program ayrıca, agile (çevik) proje yönetiminin temel kavramlarına da değinecek.

  Proje Yönetiminin Süreçleri
  Proje Yönetimi Prensipleri

  Bu programda kazanacağınız beceriler

  • Proje Yönetimi Çerçevesi’nin anlaşılması ve yorumlanması
  • Proje ortamının bileşenlerinin bilinmesi ve etkilerinin yorumlanması
  • Proje yöneticisinin liderlik yetkinliklerinin geliştirilmesi
  Proje Yönetimi Çerçevesi
  Liderlik

  Kimler katılmalı?

  Bu eğitim, profesyonel proje yönetimi alanında kariyer yapmak isteyen ve PMP sertifikası almayı hedefleyen kişiler için uygundur. PMP sertifikası, proje yönetiminde dünya çapında tanınırlık ve güvenilirlik sağlar ve kariyerinizde bir aşama olarak kabul edilir. Bu nedenle, bu eğitime katılarak kendinizi proje yönetimi konusunda geliştirmek ve kariyerinizde ilerlemek isteyen herkes bu fırsattan yararlanabilir.

  Sertifikasyon​

  Programı başarıyla tamamladıktan sonra, PMP (Project Management Professional) Eğitim Katılım Sertifikası alacaksınız.

  ŞİRKET: KUVEYT TÜRK

  PMP Sertifikası Sınavı Eğitimi

  Projera'nın Kuveyt Türk ile gerçekleştirdiği "PMP (Project Management Professional) Sertifikası Sınavı Eğitimi" ile ilgili katılımcıların yaşadıkları deneyimleri bu videomuzda bulabilirsiniz.

  Mustafa Eren

  Yazılım Geliştirme Departmanı / Ekip Lideri

  Hasan Işıkdoğan

  Stratejik Proje Yöneticisi

  ŞİRKET: KUVEYT TÜRK

  PMP Sertifikası Sınavı Eğitimi

  Projera'nın Kuveyt Türk ile gerçekleştirdiği "PMP (Project Management Professional) Sertifikası Sınavı Eğitimi" ile ilgili katılımcıların yaşadıkları deneyimleri bu videomuzda bulabilirsiniz.

  Esma Tezcan

  Stratejik Program Yönetim Ofisi / Portföy Yöneticisi

  Program kapsamı

  Proje Yönetimi

  Proje Yönetimi Çerçevesi

  Proje Yönetimi Prensipleri

  Proje Yönetiminin Süreçleri

  Proje Yönetiminin Performans Alanları

  Proje Yönetiminin Bilgi Alanları

  Çevik Ortamda Proje Yönetimi

  Hibrit Proje Yönetimi

  Proje Yönetiminin Adaptasyonu

  Proje Yönetiminde Kullanılan Teknikler ve Metotlar

  Eğitmenler

  Dinçer Özturan

  Enterprise Transformation Expert & Agile Coach | CEO

  Türkiye’nin en önde gelen kurumsal çevik dönüşüm tasarım danışmanlarından birisidir. Stratejik yönetimden, operasyonel süreçlere, geleneksel yaklaşım ile yalın & çevik felsefeyi etkin biçimde harmanlaması ile tanınır. Derin insan ve örgütsel davranış odağı ve zengin IT bilgi ve tecrübesi, dijital dönüşüm programlarının yüksek performans ekipleri ile güçlendirilmesinde fark yaratır.

  Engin Deniz

  Enterprise Transformation Expert & Agile Coach | Division Head

  Akademik çalışmalarının yanı sıra Tüketici Elektroniği, Savunma Sanayi ve Finans sektörlerinde 16 yılı aşkın süredir görev alarak, proje yönetiminin her alanında kazandığı ulusal ve uluslararası deneyimleri yüksek iletişim yetkinliği sayesinde çalıştığı ekiplere kolayca aktarabilmektedir. Dönüşüm projeleri ve strateji planlama konuları uzmanlık alanıdır. Verimlilik, etkinlik ve yeteneğin doğru yönlendirilmesi alanlarında fark yaratır. Müşteri beklentilerinin yönetilmesine önem verir. ​

  Göksenin Kurtar

  Enterprise Transformation Expert & Agile Coach

  2004 yılında PMP sertifkasını alarak proje yönetimine adım attı. Proje Yönetimi üzerine Türkiye’nin önde gelen kurumlarında eğitimler verdi ve profesyonel olarak hizmet etti. 2009 yılından itibaren Agile Koç olarak 50’nin üzerinde takımın kurulmasında yer aldı. Organizasyonların çevik dönüşümüne liderlik etti.

  PSM . PSPO . PAL

  Sık sorulan sorular

  Proje yönetimi, belirli bir hedefe ulaşmak için kaynakları planlama, yönetme ve kontrol etme sürecidir. Bu süreç, projenin başarıyla tamamlanması için gerekli olan faaliyetleri, zamanlama, bütçe ve kaynakları yöneterek gerçekleştirilir.

  Proje yönetimi, projenin başarılı bir şekilde tamamlanması için gerekli olan kaynakların planlanmasını ve yönetimini sağlar. Bu, proje bütçesinin ve zaman çizelgesinin korunmasına ve risklerin minimize edilmesine yardımcı olur. Ayrıca, ekip üyeleri arasında işbirliği ve iletişim sağlayarak proje başarısını artırır.

  Proje yönetimi eğitimi, proje yönetiminde görev alacak veya görev almış olan, proje yöneticileri, iş analistleri, yazılım geliştiricileri, inşaat mühendisleri gibi birçok farklı alanda çalışan profesyonellere uygun bir eğitimdir.

  Proje yönetimi eğitimleri, süreleri ve içerikleri açısından farklılık gösterir. Bazı eğitimler birkaç günlük yoğun programlar iken, bazıları ise birkaç hafta veya aylık programlar şeklinde olabilir.

  Proje yönetimi eğitimleri, proje yönetimi sürecinin temellerini, stratejilerini, metodolojilerini, planlama, izleme ve kontrol tekniklerini, proje organizasyonunu, risk yönetimini, iletişim yönetimini, liderlik ve takım yönetimi gibi konuları kapsar.

  Proje yönetimi eğitimi sonrasında, proje yönetimi alanında uzmanlaşmak isteyen profesyoneller, PMP veya CAPM gibi uluslararası sertifikalar alarak kendilerini geliştirebilirler. Ayrıca, proje yönetimi konusunda daha fazla deneyim kazanmak için farklı projelerde yer alabilirler.

  Neden Projera

  Bu eğitimin içeriği ve sunumu, çevik çalışma sistemleri konusunda 15 yılı aşan piyasa tecrübesine sahip danışmanlarımızın özgün tecrübeleri, 15 yıldır Türkiye’de kendi sektöründe lider kurumlara verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinin bize kazandırdığı geniş kurumsal gerçeklik yelpazesi ile tasarlanmıştır.

  Her Sektöre Uygun

  Gerçek Hayat Uygulamaları

  Uygulamaya Yönelik & Pratik

  Eğitimlerimizi, standart eğitim yaklaşımı haricinde kişi ve kurumların ihtiyacına özel tasarlıyoruz.

  Referanslar

  Katılımcıların görüşleri

  Projera Bültenine Abone Ol

   Bizi Arayın!

   /**/