Skip links

PROJERA SERTİFİKASI

Java Nesne Merkezli Programlamaya Giriş

​​Introduction to Object-Oriented Programming with Java

Açık Sınıf

Kapalı Sınıf

Türkçe / İngilizce

Online / Fiziksel

3 Gün

Bu eğitimle Java programlama diline başlangıç yaparak, Temel Java (Java SE) ile nesne-merkezli programlamanın temellerini öğrenebilirsiniz.

bize yazın

biz sizi arayalım

  Program/Kurs hakkında

  Bu eğitim Java ile ilgili ilk eğitimdir. Eğitimde her zaman Java’nın en son sürümü ele alınır.

  Eğitimi Alan Firmalar

  Bu programda neler öğreneceksiniz?

  Bu programda, JDK, Eclipse gibi IDE’ler, Acrobat Reader ve bir web tarayıcısı kullanarak temel seviyede nesne-merkezli programlama tekniklerini öğreneceksiniz.

  JDK
  Eclipse
  IDE

  Bu programda kazanacağınız beceriler​

  Bu program sayesinde, Java SE'deki yordamsal (procedural) yapıları ve temel seviyede nesne-merkezli programlama tekniklerini kullanarak program yazabilme becerisi kazanacaksınız.

  JAVA SE
  Yordamsal yapılar

  Kimler katılmalı?

  Bu programa, daha önce Java programlama deneyimi olmayan ve Java’ya giriş yapacak yazılımcılar katılmalıdır.

  Sertifikasyon​

  Programı başarıyla tamamladıktan sonra, Java Nesne Merkezli Programlamaya Giriş (Introduction to Object-Oriented Programming with Java) Eğitim Katılım Sertifikası alacaksınız.

  Program kapsamı

  Introduction to Java

  Fundamentals of Object-Oriented Programming

  Java Fundamentals: Data Types, Variables and Objects

  Operators, Loop and Decision Structures

  Arrays

  Encapsulation and Basic Object Structures

  Information Hiding, Packages and Access Modifiers

  Java API and Its Main Classes

  Inheritance

  Eğitmenler

  Dinçer Özturan

  Enterprise Transformation Expert & Agile Coach | CEO

  Türkiye’nin en önde gelen kurumsal çevik dönüşüm tasarım danışmanlarından birisidir. Stratejik yönetimden, operasyonel süreçlere, geleneksel yaklaşım ile yalın & çevik felsefeyi etkin biçimde harmanlaması ile tanınır. Derin insan ve örgütsel davranış odağı ve zengin IT bilgi ve tecrübesi, dijital dönüşüm programlarının yüksek performans ekipleri ile güçlendirilmesinde fark yaratır.

  Sık sorulan sorular

  Java, nesne yönelimli bir programlama dilidir ve Oracle tarafından geliştirilmiştir. Çok çeşitli uygulama alanlarında kullanılabilir, örneğin, masaüstü uygulamaları, mobil uygulamalar, oyunlar, web uygulamaları ve daha pek çok alanda.

  Java programlama dili için bir yazılım geliştirme ortamına (IDE) ihtiyacınız vardır. Java kodlarını yazmak, test etmek ve çalıştırmak için kullanabileceğiniz birçok IDE mevcuttur. Ayrıca Java geliştirme kitine (JDK) ihtiyacınız olacak.

  Java'da, ilkel veri türleri ve nesne türleri olmak üzere iki tür veri türü vardır. İlkel veri türleri, tam sayılar, kayan noktalı sayılar, karakterler ve boolean değerler gibi basit veri türlerini içerir. Nesne türleri, sınıfların bir örneği olan nesneleri içerir.

  Java'da, bir sınıf, benzer özelliklere sahip nesnelerin bir şablonudur. Örneğin, bir araba sınıfı, araba özelliklerini (model, renk, hız vb.) içeren bir sınıf olabilir. Nesneler, bir sınıftan oluşturulan örneklerdir. Bu örnekte, bir Audi aracı nesnesi oluşturabilirsiniz, bu da araba sınıfının bir örneği olacaktır.

  Miras, bir sınıfın özelliklerinin başka bir sınıfa aktarılmasıdır. Java'da, bir sınıfın diğer sınıflardan özelliklerini devralması için "extends" anahtar kelimesi kullanılır. Örneğin, bir hayvan sınıfı oluşturabilir ve kedi ve köpek sınıflarının hayvan sınıfını miras almasını sağlayabilirsiniz.

  Java programlama dili için en yaygın kullanılan veritabanı yönetim sistemi Oracle tarafından geliştirilen MySQL'dir. Bununla birlikte, PostgreSQL ve Apache Derby gibi diğer veritabanı yönetim sistemleri de yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Neden Projera

  Bu eğitimin içeriği ve sunumu, çevik çalışma sistemleri konusunda 15 yılı aşan piyasa tecrübesine sahip danışmanlarımızın özgün tecrübeleri, 15 yıldır Türkiye’de kendi sektöründe lider kurumlara verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinin bize kazandırdığı geniş kurumsal gerçeklik yelpazesi ile tasarlanmıştır.

  Her Sektöre Uygun

  Gerçek Hayat Uygulamaları

  Uygulamaya Yönelik & Pratik

  Eğitimlerimizi, standart eğitim yaklaşımı haricinde kişi ve kurumların ihtiyacına özel tasarlıyoruz.

  Referanslar

  Katılımcıların görüşleri

  Projera Bültenine Abone Ol

   Bizi Arayın!

   /**/