Skip links

PROJERA SERTİFİKASI

PSPO I (Professional Scrum Product Owner) Sertifikası Sınavı Eğitimi

PSPO I Sertifikasyon Hazırlık Eğitimi

Açık Sınıf

Kapalı Sınıf

Türkçe / İngilizce

Online / Fiziksel

2 Gün

Bu eğitim programı, kök neden analizi gibi problemlerin derinlemesine çözümüne odaklanarak gerçek hayattan örnekler ve vaka çalışmaları kullanmaktadır. Ayrıca, Scrum gibi Agile çerçevelerinde karşılaşılan olumlu veya olumsuz vaka örnekleri de programın bir parçasını oluşturmaktadır. Bu sayede, katılımcılar iş hayatlarında başarılı olmak için gerekli olan gerçek dünya deneyimlerini ve pratik bilgileri kazanarak, gerçek problemlere daha etkili çözümler bulabilirler.

bize yazın

biz sizi arayalım

  Program/Kurs hakkında

  Product Owner, çevik yönetim konularında liderlik yaparak değer yaratma, yönetme ve optimize etme gibi temel rolleri üstlenir. Bu, Agile felsefesinin merkezinde yer alan yöntemler ve stratejiler ile sürekli olarak değerli işler yaratmaya yönelik bir yaklaşımdır. Eğitim programı kapsamında, Scrum'ın kullanımı ve yönetimi gibi konuların yanı sıra Product Owner'ın liderlik yapması ve Scrum uygulamalarında diğer kişilere nasıl yardımcı olabileceği konularında da derinlemesine bilgi edinebilirsiniz.

  Eğitimi Alan Firmalar

  Bu programda neler öğreneceksiniz?

  Product Owner, Agile'ın temel prensiplerini besleyen Yalın düşünceyi kullanarak insanların sürekli olarak değerli işler üretmelerine yardımcı olur. Bu yöntem ve teknikler hem teorik hem de pratik bilgiler içerir ve Scrum Master'ın yaptığı gibi pratik örnekler ve olumlu/olumsuz senaryolar bu programda öğrenilecek becerilerin bir parçasını oluşturur.

  Product Owner
  Yalın
  Agile
  Vaka

  Bu programda kazanacağınız beceriler

  Bu program, Scrum'un kullanımı hakkında bilgi sahibi olmanızı, Scrum'u kullanmanızı, yönetmenizi ve başkalarına yardımcı olmanızı sağlayacak becerileri kazanmanızı hedefler. Program ayrıca gerçek dünya örnekleri ve vaka çalışmalarıyla birlikte kök neden analizi gibi problem çözme becerilerini derinlemesine öğrenmenizi ve ayrıca sınava hazırlanmanızı içerir. Bu sayede, Scrum uygulamaları hakkında hem ülkemizde hem de dünya genelinde yaygın bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Scrum
  Kök Neden Analizi

  Kimler katılmalı?

  Bu eğitim, Product Owner olarak atanan veya bu rolü yönetmek için hazırlanan herkes için uygun bir seçenektir. Eğitim, Scrum deneyimi olan, Scrum'u bilen ve uygulayanlar veya teorik olarak eğitim almış olanlar için önerilir. Ayrıca, ürün sahipliği konusunda yeni başlayanlar da dahil olmak üzere Scrum'a ilgi duyan herkes için uygundur.

  Sertifikasyon​

  Programı başarıyla tamamladıktan sonra, PSPO I (Professional Scrum Product Owner) Sertifika Sınavı için Eğitim Katılım Sertifikası alacaksınız.

  ŞİRKET: KUVEYT TÜRK

  Product Owner eğitimi

  Projera'nın Kuveyt Türk ile gerçekleştirdiği "Product Owner Eğitimi" ile ilgili katılımcımızın yaşadığı deneyimi bu videomuzda bulabilirsiniz.

  SEÇİLEN ÖZTÜRK

  Stratejik Program Yönetim Ofisi / Proje Yöneticisi

  ŞİRKET: KUVEYT TÜRK

  Product Owner eğitimi

  Projera'nın Kuveyt Türk ile gerçekleştirdiği "Product Owner Eğitimi" ile ilgili katılımcımızın yaşadığı deneyimi bu videomuzda bulabilirsiniz.​

  SEMİH ÖZSOY

  Operasyon Merkezi İş Geliştirme / Yönetici

  Program kapsamı

  Yalın Düşünce (Lean Thinking)

  Scrum

  Agile

  Product Owner

  Hizmetkar Lider (Servant Leader)

  PSPO

  Agile Sertifikasyon

  Kalite (Quality)

  Leadership

  Agile Value

  Business Value

  Team Management

  Optimizasyon

  Transparency

  Coverage

  Eğitmenler

  Dinçer Özturan

  Enterprise Transformation Expert & Agile Coach | CEO

  Türkiye’nin en önde gelen kurumsal çevik dönüşüm tasarım danışmanlarından birisidir. Stratejik yönetimden, operasyonel süreçlere, geleneksel yaklaşım ile yalın & çevik felsefeyi etkin biçimde harmanlaması ile tanınır. Derin insan ve örgütsel davranış odağı ve zengin IT bilgi ve tecrübesi, dijital dönüşüm programlarının yüksek performans ekipleri ile güçlendirilmesinde fark yaratır.

  Engin Deniz

  Enterprise Transformation Expert & Agile Coach | Division Head

  Akademik çalışmalarının yanı sıra Tüketici Elektroniği, Savunma Sanayi ve Finans sektörlerinde 16 yılı aşkın süredir görev alarak, proje yönetiminin her alanında kazandığı ulusal ve uluslararası deneyimleri yüksek iletişim yetkinliği sayesinde çalıştığı ekiplere kolayca aktarabilmektedir. Dönüşüm projeleri ve strateji planlama konuları uzmanlık alanıdır. Verimlilik, etkinlik ve yeteneğin doğru yönlendirilmesi alanlarında fark yaratır. Müşteri beklentilerinin yönetilmesine önem verir. ​

  Göksenin Kurtar

  Enterprise Transformation Expert & Agile Coach

  2004 yılında PMP sertifkasını alarak proje yönetimine adım attı. Proje Yönetimi üzerine Türkiye’nin önde gelen kurumlarında eğitimler verdi ve profesyonel olarak hizmet etti. 2009 yılından itibaren Agile Koç olarak 50’nin üzerinde takımın kurulmasında yer aldı. Organizasyonların çevik dönüşümüne liderlik etti.

  PSM . PSPO . PAL

  PSPO I
  Professional Scrum Product Owner
  Sertifikası Sınavı Eğitimi

  Sık sorulan sorular

  PSPO, bir Scrum ekibinin ürün vizyonunu, gereksinimlerini ve önceliklerini yönetmekten sorumlu olan kişidir. Bu kişi, ürün sahibi olarak da bilinir ve Scrum Master ve geliştirme ekibi ile birlikte çalışır.

  PSPO eğitimi, bir ürün sahibinin gereksinimleri doğru bir şekilde toplamasına, önceliklendirmesine ve yönetmesine yardımcı olur. Bu eğitim ayrıca, bir ürün sahibinin Scrum yöntemi ile birlikte çalışmasına, bir Scrum ekibinin ihtiyaçlarını anlamasına ve ürünün başarılı bir şekilde geliştirilmesine katkıda bulunmasına yardımcı olur.

  PSPO eğitimi, bir eğitim kuruluşundan veya bir koçluk şirketinden alınabilir. Eğitim genellikle 2-3 gün boyunca sürebilir ve Scrum ve Agile yöntemlerinin yanı sıra, ürün gereksinimlerinin nasıl toplanacağı, önceliklendirileceği ve yönetileceği konusunda bilgi sağlar.

  PSPO eğitimi, ürün geliştirme projelerinde çalışan herkes için uygun olabilir. Bu, ürün sahipleri, proje yöneticileri, geliştiriciler ve diğer ürün geliştirme profesyonellerini içerir.

  PSPO eğitiminde, Scrum yöntemleri ve Agile ilkeleri hakkında bilgi sağlanır. Ayrıca, bir ürün sahibinin ürün gereksinimlerini nasıl toplayacağı, önceliklendireceği ve yöneteceği konusunda detaylı bilgi verilir. Eğitim ayrıca, bir Scrum ekibinin nasıl çalıştığına ve bir ürün sahibinin ekiple nasıl etkileşime geçeceğine ilişkin konuları da ele alır.

  PSPO eğitiminde, çeşitli araçlar kullanılabilir. Bu araçlar arasında, Agile yöntemleri, Scrum, Kanban, Lean ve diğerleri bulunur.

  PSPO eğitimi için bir sertifikasyon mevcuttur. Scrum.org, PSPO I, PSPO II ve PSPO III sertifikalarını sunar.

  Neden Projera

  Bu eğitimin içeriği ve sunumu, çevik çalışma sistemleri konusunda 15 yılı aşan piyasa tecrübesine sahip danışmanlarımızın özgün tecrübeleri, 15 yıldır Türkiye’de kendi sektöründe lider kurumlara verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinin bize kazandırdığı geniş kurumsal gerçeklik yelpazesi ile tasarlanmıştır.

  Her Sektöre Uygun

  Gerçek Hayat Uygulamaları

  Uygulamaya Yönelik & Pratik

  Eğitimlerimizi, standart eğitim yaklaşımı haricinde kişi ve kurumların ihtiyacına özel tasarlıyoruz.

  Referanslar

  Katılımcıların görüşleri

  Projera Bültenine Abone Ol

   Bizi Arayın!

   /**/