Skip links

PROJERA SERTİFİKASI

PSM I (Professional Scrum Master) Sertifikası Sınavı Eğitimi

Scrum.org Tabanlı Uluslararası PSM I Sertifikasyon Hazırlık Eğitimi

Açık Sınıf

Kapalı Sınıf

Türkçe / İngilizce

Online / Fiziksel

2 Gün

Bu eğitim, scrum master olmayı hedefleyen veya zaten scrum master olan ve sertifikalarını almaya karar veren herkes için açıktır. Sadece sınav hazırlığına yönelik olmayan bu program, gerçek hayattan örneklerle desteklenen konuları derinlemesine öğrenme fırsatı sunar. Böylece katılımcılar, sertifikasyonun yanı sıra, uygulamada kullanabilecekleri bilgi ve becerileri de kazanacaklardır.

bize yazın

biz sizi arayalım

  PSM I
  (Professional Scrum Master)
  Sertifikası Sınavı Eğitimi

  Program/Kurs hakkında

  Bu program, gerçek hayatta karşılaşabileceğiniz bazı örnek olaylarla birlikte, bu olayları nasıl çözeceğinize dair gereken bilgileri öğrenmenizi sağlayacaktır. Sadece sınavlara hazırlık yapmakla kalmayacak, aynı zamanda gerçek hayattan örnekler ve sorunlar üzerinde çalışarak kök neden analizi konusunda derinlemesine bilgi ve beceri kazanacaksınız.

  Eğitimi Alan Firmalar

  Bu programda neler öğreneceksiniz?

  Program, Scrum Master'ların günlük olarak yapmaları gereken işleri, vaka çalışmalarını, alternatif senaryolardaki davranışları ve eylemleri tanıtarak yolculuğun başlangıcını oluşturuyor. Program sayesinde, hem Scrum Master sınavında hem de gerçek hayatta karşılaşabileceğiniz özel durumlar ve bunların nasıl çözüleceği hakkında gerekli bilgileri öğreneceksiniz.

  Scrum Master
  PSM I

  Bu programda kazanacağınız beceriler

  Program, dünya genelinde kullanılan Scrum uygulamalarını kullanma, yönetme ve başkalarına yardım etme becerileriyle ilgilidir. Ayrıca program içeriği, gerçek hayattan örnekler ve bu örnekler üzerinden kök neden analizi ve sınav hazırlığı dahil olmak üzere derinlemesine bilgi ve beceri kazanmanızı sağlar. Bu sayede, Scrum'ı kullanmak ve yönetmek için gereken pratik becerileri öğrenirken, aynı zamanda sınavlarda başarılı olmak için gerekli olan teorik bilgiyi de elde edebilirsiniz.

  Scrum
  Kök Neden Analizi

  Kimler katılmalı?

  Eğitime, Scrum deneyimi olan ve uygulamada Scrum kullanmış ya da teorik eğitim almış kişilerin katılması tavsiye edilir. Bunun yanı sıra, Scrum ile ilgilenen, Scrum Master olmak isteyen ya da Scrum'ı daha iyi anlamak isteyen herkesin katılımı için uygundur.

  Sertifikasyon​

  Programı başarıyla tamamladıktan sonra, PSM I (Professional Scrum Master) Sertifika Sınavı için Eğitim Katılım Sertifikası alacaksınız.

  ŞİRKET: KUVEYT TÜRK

  Scrum Master eğitimi

  Projera'nın Kuveyt Türk ile gerçekleştirdiği "Scrum Master Eğitimi" ile ilgili katılımcımızın yaşadığı deneyimi bu videomuzda bulabilirsiniz.

  AHMET HÜSEYİN GÜRDAL

  Veri Analisti

  ŞİRKET: KUVEYT TÜRK

  Scrum Master eğitimi

  Projera'nın Kuveyt Türk ile gerçekleştirdiği "Scrum Master Eğitimi" ile ilgili katılımcımızın yaşadığı deneyimi bu videomuzda bulabilirsiniz.

  YUNUS EMRE BALCI

  Bankacılık Operasyonları / Şube İş Geliştirme Operasyonu Takım Üyesi

  Program kapsamı

  Yalın Düşünce (Lean Thinking)

  Scrum

  Agile

  Scrum Master

  Hizmetkar Lider (Servant Leader)

  PSM

  Agile Sertifikasyon

  Kalite (Quality)

  Leadership

  Eğitmenler

  Dinçer Özturan

  Enterprise Transformation Expert & Agile Coach | CEO

  Türkiye’nin en önde gelen kurumsal çevik dönüşüm tasarım danışmanlarından birisidir. Stratejik yönetimden, operasyonel süreçlere, geleneksel yaklaşım ile yalın & çevik felsefeyi etkin biçimde harmanlaması ile tanınır. Derin insan ve örgütsel davranış odağı ve zengin IT bilgi ve tecrübesi, dijital dönüşüm programlarının yüksek performans ekipleri ile güçlendirilmesinde fark yaratır.

  Engin Deniz

  Enterprise Transformation Expert & Agile Coach | Division Head

  Akademik çalışmalarının yanı sıra Tüketici Elektroniği, Savunma Sanayi ve Finans sektörlerinde 16 yılı aşkın süredir görev alarak, proje yönetiminin her alanında kazandığı ulusal ve uluslararası deneyimleri yüksek iletişim yetkinliği sayesinde çalıştığı ekiplere kolayca aktarabilmektedir. Dönüşüm projeleri ve strateji planlama konuları uzmanlık alanıdır. Verimlilik, etkinlik ve yeteneğin doğru yönlendirilmesi alanlarında fark yaratır. Müşteri beklentilerinin yönetilmesine önem verir. ​

  Göksenin Kurtar

  Enterprise Transformation Expert & Agile Coach

  2004 yılında PMP sertifkasını alarak proje yönetimine adım attı. Proje Yönetimi üzerine Türkiye’nin önde gelen kurumlarında eğitimler verdi ve profesyonel olarak hizmet etti. 2009 yılından itibaren Agile Koç olarak 50’nin üzerinde takımın kurulmasında yer aldı. Organizasyonların çevik dönüşümüne liderlik etti.

  PSM . PSPO . PAL

  PSM I
  Professional Scrum Master
  Sertifikası Sınavı Eğitimi

  Sık sorulan sorular

  PSM, Scrum ekiplerinin Scrum yöntemini doğru bir şekilde uygulamasını sağlamak için eğitilmiş profesyonel bir kişidir. PSM'ler, Scrum ekiplerinin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için Scrum kurallarını, uygulamalarını ve tekniklerini uygularlar.

  PSM eğitimi, Scrum yöntemini anlamak ve Scrum ekiplerini yönetmek için gerekli olan temel bilgi ve becerileri öğrenmenizi sağlar. Ayrıca, Scrum ekiplerinin üretkenliğini artırmak ve sürekli iyileştirme yapmak için gereken araçları ve teknikleri öğrenmenizi sağlar.

  PSM eğitimi, bir eğitim kuruluşundan veya Scrum.org gibi kuruluşlar tarafından sağlanan çevrimiçi kaynaklardan alınabilir. Eğitim, iki gün boyunca sürebilir ve sonunda sınav yapılabilir.

  PSM sınavı, çevrimiçi olarak yapılır ve 1 saat içinde 80 soru içerir. Sınavda 68 veya daha yüksek bir puan almak gereklidir.

  PSM sınavı, Scrum yöntemi hakkında iyi bir anlayışa sahip olunması gerektiği için zorlu bir sınavdır. Ancak, PSM eğitimine katılmak ve iyi bir şekilde hazırlanmak, sınavı başarıyla geçmek için önemlidir.

  PSM sertifikasyonu, Scrum ekiplerini yönetmek isteyen proje yöneticileri, üst düzey yöneticiler, ürün yöneticileri ve Scrum yöntemini öğrenmek isteyen herhangi bir kişi için uygun olabilir.

  PSM sertifikasyonu almak için, PSM eğitimine katılmak ve sınavı geçmek gereklidir. Kursun süresi ve sınav hazırlığına bağlı olarak, PSM sertifikasyonu almak birkaç hafta ile birkaç ay arasında değişebilir.

  Neden Projera

  Bu eğitimin içeriği ve sunumu, çevik çalışma sistemleri konusunda 15 yılı aşan piyasa tecrübesine sahip danışmanlarımızın özgün tecrübeleri, 15 yıldır Türkiye’de kendi sektöründe lider kurumlara verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinin bize kazandırdığı geniş kurumsal gerçeklik yelpazesi ile tasarlanmıştır.

  Her Sektöre Uygun

  Gerçek Hayat Uygulamaları

  Uygulamaya Yönelik & Pratik

  Eğitimlerimizi, standart eğitim yaklaşımı haricinde kişi ve kurumların ihtiyacına özel tasarlıyoruz.

  Referanslar

  Katılımcıların görüşleri

  Projera Bültenine Abone Ol

   Bizi Arayın!

   /**/