Skip links

PROJERA SERTİFİKASI

PMP (Project Management Professional) Sertifikası Sınavı Eğitimi

Açık Sınıf

Kapalı Sınıf

Türkçe / İngilizce

Online / Fiziksel

5 Gün

Proje yönetimi çerçevesi, proje yönetiminin temel kavramları, PMI nedir ve PMI'ın dünyaya verdiği mesaj nedir? Proje yönetimini etkileyen iç ortamlar ve dış ortamlar nelerdir? Proje yöneticisi nasıl davranmalıdır? Hangi araç ve teknikler kullanılır? PMP eğitimi bunlar ve benzeri konularla ilgili detaylı bir eğitimdir.

bize yazın

biz sizi arayalım

  Program/Kurs hakkında

  Proje yönetim sistemi nedir, temel proje yönetimi kavramları, PMI nedir, PMI kimdir, PMI dünyaya hangi mesajları veriyor? Hangi iç ve dış koşullar proje yönetimini etkiler? PMI, şu anda içinde bulunduğumuz dünyanın gerçekliğinin proje yönetimini nereye taşıdığını tartıştıktan sonra, PMBOK kitabına bağlı kalan ve PMI perspektifi içinde kalan bu standart proje yönetimi kılavuzunu kapsayan bir eğitim programı.

  Eğitimi Alan Firmalar

  Bu programda neler öğreneceksiniz?

  Proje yönetimi nedir? Proje yönetiminin temel kavramları nelerdir? Bir projenin ana süreç grupları alt süreç gruplarıdır. Proje yönetiminin bilgi alanlarının tümü PMBOK6 bilgi alanlarında ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Proje yöneticileri nasıl davranmalıdır? Hangi araç ve tekniklerin kullanılacağı, tüm bunları detaylı olarak anlatan ve aynı zamanda çevik bir ortamda proje yönetiminin nasıl yapılacağını ve proje yönetimi uyarlamalarının neler olduğunu anlatan eğitimdir. Bunların yanı sıra PMBOK 7'nin getirdiği yenilikler, kurslar ve proje yönetimindeki yeni trendler de bu eğitime bu bakış açısını katıyor. Bu eğitim hem PMBOK 6 hem de PMBOK 7'den izler taşımaktadır.

  PMBOK6
  PMBOK 7
  Proje Yönetimi

  Bu programda kazanacağınız beceriler

  Çevik bir ortamda proje yönetimi, proje yöneticileri tarafından kullanılan araç ve tekniklerin uygulanması ve kullanılması.

  Proje Yönetimi
  Proje Yöneticisi
  Çevik

  Kimler katılmalı?

  Bu kurs, profesyonel proje yönetimi alanında kendilerine bir kariyer yolu çizmek isteyen ve PMP sertifikası almak isteyen kişiler tarafından alınabilir. Bunun nedeni, bu yeterliliğin kariyerinizde bir aşama olarak görülmesi ve size dünya çapında proje yönetiminde tanınırlık ve güvenilirlik kazandırmasıdır.

  Sertifikasyon​

  Programı başarıyla tamamladıktan sonra, PMP (Project Management Professional) Sertifika Sınavı için Eğitim Katılım Sertifikası alacaksınız.

  ŞİRKET: KUVEYT TÜRK

  PMP Sertifikası Sınavı Eğitimi

  Projera'nın Kuveyt Türk ile gerçekleştirdiği "PMP (Project Management Professional) Sertifikası Sınavı Eğitimi" ile ilgili katılımcıların yaşadıkları deneyimleri bu videomuzda bulabilirsiniz.

  Mustafa Eren

  Yazılım Geliştirme Departmanı / Ekip Lideri

  Hasan Işıkdoğan

  Stratejik Proje Yöneticisi

  ŞİRKET: KUVEYT TÜRK

  PMP Sertifikası Sınavı Eğitimi

  Projera'nın Kuveyt Türk ile gerçekleştirdiği "PMP (Project Management Professional) Sertifikası Sınavı Eğitimi" ile ilgili katılımcıların yaşadıkları deneyimleri bu videomuzda bulabilirsiniz.

  Esma Tezcan

  Stratejik Program Yönetim Ofisi / Portföy Yöneticisi

  Program kapsamı

  Proje Yönetimi

  Proje Yönetimi Çerçevesi

  Proje Yönetimi Prensipleri

  Çevik Ortamda Proje Yönetimi

  Proje Yönetiminin Performans Alanları

  Proje Yönetiminin Bilgi Alanları

  Proje Yönetiminin Adaptasyonu

  Proje Yönetiminde Kullanılan Teknikler ve Metotlar

  Hibrit Proje Yönetimi

  Proje Yönetiminin Süreçleri

  Eğitmenler

  Dinçer Özturan

  Enterprise Transformation Expert & Agile Coach | CEO

  Türkiye’nin en önde gelen kurumsal çevik dönüşüm tasarım danışmanlarından birisidir. Stratejik yönetimden, operasyonel süreçlere, geleneksel yaklaşım ile yalın & çevik felsefeyi etkin biçimde harmanlaması ile tanınır. Derin insan ve örgütsel davranış odağı ve zengin IT bilgi ve tecrübesi, dijital dönüşüm programlarının yüksek performans ekipleri ile güçlendirilmesinde fark yaratır.

  Engin Deniz

  Enterprise Transformation Expert & Agile Coach | Division Head

  Akademik çalışmalarının yanı sıra Tüketici Elektroniği, Savunma Sanayi ve Finans sektörlerinde 16 yılı aşkın süredir görev alarak, proje yönetiminin her alanında kazandığı ulusal ve uluslararası deneyimleri yüksek iletişim yetkinliği sayesinde çalıştığı ekiplere kolayca aktarabilmektedir. Dönüşüm projeleri ve strateji planlama konuları uzmanlık alanıdır. Verimlilik, etkinlik ve yeteneğin doğru yönlendirilmesi alanlarında fark yaratır. Müşteri beklentilerinin yönetilmesine önem verir. ​

  Göksenin Kurtar

  Enterprise Transformation Expert & Agile Coach

  2004 yılında PMP sertifkasını alarak proje yönetimine adım attı. Proje Yönetimi üzerine Türkiye’nin önde gelen kurumlarında eğitimler verdi ve profesyonel olarak hizmet etti. 2009 yılından itibaren Agile Koç olarak 50’nin üzerinde takımın kurulmasında yer aldı. Organizasyonların çevik dönüşümüne liderlik etti.

  PSM . PSPO . PAL

  PMP
  Project Management Professional
  Sertifikası Sınavı Eğitimi

  Sık sorulan sorular

  PMP, Proje Yönetim Enstitüsü (PMI) tarafından sunulan bir proje yönetimi sertifikasyonudur. PMP sertifikasyonu, proje yönetimi alanında dünya çapında kabul gören bir standarttır.

  PMP sertifikasyonu almak için, PMI tarafından belirlenen gereksinimleri karşılayan ve PMP sınavını geçen bir kişi olmanız gerekir. PMI, PMP sınavı için birçok kaynak sunar, ancak en yaygın olanı PMBOK (Proje Yönetimi Bilgi Kılavuzu)'tur.

  PMP eğitimi, proje yönetimi becerilerinizi geliştirmenizi ve PMP sertifikasyonu için gerekli olan bilgi ve becerileri öğrenmenizi sağlar. Ayrıca, proje yönetimi alanında dünya çapında kabul gören bir standart olan PMBOK'u anlamak için de gereklidir.

  PMP eğitimi, bir eğitim kuruluşundan veya PMI tarafından sunulan çevrimiçi kaynaklardan alınabilir. Eğitim, genellikle 4-5 gün boyunca sürebilir ve sonunda sınav yapılabilir.

  PMP sınavı, proje yönetimi alanında derin bir anlayışa sahip olunması gerektiği için zor bir sınavdır. Ancak, PMP eğitimine katılmak ve iyi bir şekilde hazırlanmak, sınavı başarıyla geçmek için önemlidir.

  PMP sınavı, çevrimiçi olarak yapılır ve 4 saat içinde 200 soru içerir. Sınavda 141 veya daha yüksek bir puan almak gereklidir.

  PMP sertifikasyonu, proje yönetimi alanında çalışan herkes için uygun olabilir. Bu, proje yöneticileri, proje yönetimi danışmanları, proje yönetimi eğitmenleri ve diğer proje yönetimi profesyonellerini içerir.

  PMP sertifikasyonu almak, gereksinimleri karşılamak, PMP eğitimine katılmak ve sınavı geçmek gibi adımları tamamlamak için birkaç ay ile bir yıl arasında değişebilir.

  Neden Projera

  Bu eğitimin içeriği ve sunumu, çevik çalışma sistemleri konusunda 15 yılı aşan piyasa tecrübesine sahip danışmanlarımızın özgün tecrübeleri, 15 yıldır Türkiye’de kendi sektöründe lider kurumlara verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinin bize kazandırdığı geniş kurumsal gerçeklik yelpazesi ile tasarlanmıştır.

  Her Sektöre Uygun

  Gerçek Hayat Uygulamaları

  Uygulamaya Yönelik & Pratik

  Eğitimlerimizi, standart eğitim yaklaşımı haricinde kişi ve kurumların ihtiyacına özel tasarlıyoruz.

  Referanslar

  Katılımcıların görüşleri

  Projera Bültenine Abone Ol

   Bizi Arayın!

   /**/